2020 Yılında PDR’den Kaç Kişi Atandı? 2021 İstatistikleri

2020 Yılında PDR’den Kaç Kişi Atandı
2020 Yılında PDR’den Kaç Kişi Atandı

2020 Yılında PDR Mezunu Kaç Kişi Devlet Kurumlarına Atandı?

PDR Psikolojik danışmanlık ve rehberlik bölümü kamuya atanma oranında 4., işe yerleşme süresinde 69., %44 istihdam oranı ile 50., nitelik uyuşmazlığında 8. sırada yer alıyor. PDR Mezunlarının atandığı ve atanabildiği tüm kamu kurumlarını 2021 PDR MEZUNLARI İŞ – ÇALIŞMA – İSTİHDAM ALANLARI | GÜNCEL VERİLERLE başlıklı yazımızda ele aldık. Dilerseniz tıklayarak o yazımıza ulaşabilirsiniz. 2020 Yılında PDR’den Kaç Kişi Atandı.

2020 yılında PDR mezunları çalışma sahası olan 7 farklı bakanlık 12 farklı kadrodan yalnızca Milli Eğitim Bakanlığı, Diyanet İşleri Başkanlığı, Türk Silahlık Kuvvetleri (TSK), Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ve diğer kurumlar olan belediye ve üniversitelere ataması yapıldı.

Bu kapsamda yapılan atama sayıları şu şekilde yer aldı. Milli Eğitim Bakanlığı 2630 kişi, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı 500 kişi, Türk Silahlık Kuvvetleri (TSK) 70 kişi, Diyanet İşleri Başkanlığı 60 kişi ve diğer kurumlar olan belediye ile üniversitelere yaklaşık 100 kişi yerleşmiştir. Toplam 3368 PDR mezunu 2020 yılında kamuya atama yapılmış veya süreci devam etmektedir.

Kaymakam adaylığı alımlarına atanan kişiler (resmi) ve özel sektörde çalışan adaylar bu sayıya dahil değildir. PDR mezunlarının hangi kurumda hangi kadroda çalıştığı, iş tanımın ne olduğu, çalışma koşulları, maaş ve izinleri gibi her kadro için detaylı olarak bilgiye ulaşmak için PDR İSTİHDAM ALANLARI kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings

Hayatı Yeniden Keşfedin

Hayatı Yeniden Keşfedin – Janet S. Klosko ve Jeffrey E. Young

PDR Mezunları TSK RDM' de Muvazzaf Subay Nasıl Olur?

PDR Mezunları TSK RDM’ de Muvazzaf Subay Nasıl Olur?