Dershaneye Gitmeyen Öğrenciler İçin Ders Çalışma Programı

Dershaneye Gitmeyen Öğrenciler İçin Ders Çalışma Programı
Dershaneye Gitmeyen Öğrenciler İçin Ders Çalışma Programı

Herkese merhaba, pdroabt.com olarak yeni eğitim öğretim yılına KPSS ve tüm eğitim kademlerinde bazında 1 Aralık 2021 itibariyle başlamış bulunmaktayız. Sizlerden gelen istekler üzerine 2022 KPSS için daha öncesinde 2022 KPSS Tüm Dersler Çalışma Programı başlıklı bir yazı yazmıştık. Ancak programların esnekliği ve her türden öğrenciye hitap edebilmesi adına çeşitli kategorilerde uygulanabilir programları sizlerle paylaşmay karar verdik. Bu noktada ilk olarak değineceğimiz konu adayların %85 inin dershaneye gitmediğini düşünürsek 2022 KPSS Dershaneye Gitmeyen Öğrenciler İçin Ders Çalışma Programı olacaktır.

Daha önceki yazılarımda da sıklıkla sizlere ifade ettiğim gibi her öğrenci için geçerli olan, uygulanabilir ve kesin sonuç getiren bir plan asla ve asla mevcut değildir. Ders çalışma noktasında bizler için asıl önemli olan konu bireysel motivasyon ve planlamadır. Öz denetleme becerisinde eksiklik yaşayan öğrenciler işte burada kendilerini hem motive edecek hem de düzene sokacak arayışlara girmektedir.

Programda günde 7 saat ortalama çalışma süresi, 1 adet deneme sınavı ve genel tekrarlar bulunmaktadır. 2022 KPSS süreci tüm adayların girdiği ve çeşitli memurluklara alımların olacağı bir yıldır. Çift yıl KPSS puanı olarak alınacak olan yüksek puanlar bir hayli önem taşımaktadır.

Dershaneye Gitmeyen Öğrenciler İçin Ders Çalışma Programı 2022 KPSS

PAZARTESİ ( 7 SAAT ) 4 TARİH + 3 MATEMATİK GÜNLÜK TEKRAR DERSİ TARİH
SALI ( 7 SAAT ) 4 COĞRAFYA + 3 TARİH GÜNLÜK TEKRAR DERSİ COĞRAFYA
ÇARŞAMBA ( 7 SAAT ) 3 COĞRAFYA + 2 TÜRKÇE + 2 MANTIK GT DERSİ TÜRKÇE
PERŞEMBE ( 7 SAAT ) 4 VATANDAŞLIK + 3 MATEMATİK GT DERSİ VATANDAŞLIK
CUMA ( 7 SAAT ) 3 VATANDAŞLIK + 3 TÜRKÇE + 1 MANTIK GT DERSİ GÜNCEL
CUMARTESİ ( 7 SAAT ) 3 TARİH + 2 MATEMATİK + 2 TÜRKÇE GT DERSİ TARİH
PAZAR TÜM DERSLER TEKRAR + DENEME SINAVI + DENEME SINAVI ANALİZİ
Ders Çalışma Programı 2022 KPSS

Program düzenli uygulanırsa toplamda haftalık 42 saat konu çalışılmış olacaktır. 42 saatlik çalışmanın dersler dağılımı ise şöyledir. Matematik 8 saat, Türkçe, vatandaşlık, coğrafya 7 saat, tarih 10 saat, mantık 3 saat. NOT: her pazar günü mutlaka genel kültür genel yetenek deneme sınavı yapılacaktır. Sonrasında yine yanlış olan konuların analizi yapılmalıdır. Tüm bunlara ek olarak her gün 60 sorudan oluşan bir paket çözülmelidir. 20 paragraf, 20 problemler ve 20 adet mantık sorusu çözülmelidir. Programın devamlılığı sağlandığı takdirde konu çalışmalarının bitmesi ile haftalık soru hedefi minimum 1000 1200 olmalıdır.

Bizlere olan sorularınızı görüş ve önerilerinizi yazımız yorumlar kısmında belirtebilirsiniz. Dilerseniz de instagram sayfamız pdroabt.com üzerinden sorabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings

6 Comments

  1. kpss ders çalışma prof,gramı harika olmuş hocam elinize sağlık. ancak birde ücretli çalışan veya işte çalışanlar için yapabilirseniz çok güzel olur.

Gelişim Psikolojisi Konu Anlatım | Ekoller ve Araştırma Yöntemleri 2022

Gelişim Psikolojisi Konu Anlatım | Ekoller ve Araştırma Yöntemleri 2022

Okulda Sağlıklı Yaşam Lise Broşür

Sağlıklı Yaşam Lise Broşür